Naujienos
Pieno produktų gamybos technologiniai skaičiavimai
Jonas Damašius
Metodinė priemonė supažindina su pieno produktų gamybos technologiniais skaičiavimais, joje pateikiama informacijos apie žaliavų ir pagalbinių medžiagų pasirinkimą, technologinės procesų schemos sudarymą, žaliavų ir pagalbinių medžiagų apskaičiavimą, technologinių įrenginių parinkimą ir apskaičiavimą bei technologinių įrenginių darbo grafiko sudarymą. Knyga skirta studijuojantiems Kauno technologijos universiteto bakalauro ir magistrantūros studijų programas „Maisto mokslas ir mityba“, „Maisto mokslas ir sauga“, „Maisto technologijos ir inovacijos“ bei pasirinkusiems modulį „Pieno ir pieno produktų mokslas ir technologija“.
INTERNATIONAL YOUNG RESEARCHERS CONFERENCE INDUSTRIAL ENGINEERING 2022 NOTIFICATION MATERIAL
Laurencas Raslavičius (pirmininkas)
Matematika ir gamtos mokslai: teorija ir taikymai. XVIII ir XIX studentų konferencijų pranešimų medžiaga
Bronė Narkevičienė (ats. redaktorė)
Mechanika 2022. PROCEEDINGS OF THE 26th INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE
Vytautas Ostaševičius (pirmininkas)
SMILES 2021. Socialiniai, humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje. Social Sciences, Arts and Humanities in Contemporary Society
Eglė Butkevičienė (pirmininkė)
Taikomoji biomechanika. Laboratoriniai darbai
Milda Dubosienė, Ieva Aleknaitė-Dambrauskienė, Aurelijus Domeika
Leidinys yra skirtas susipažinti, kaip taikant įvairias metodikas ir naudojant skirtingą įrangą nustatomi žmogaus kūno fiziologiniai ir biomechaniniai parametrai, kaip atliekami išsamūs diagnostiniai biomechaniniai tyrimai ir patikrinama kūno judėjimo biomechanika bei pusiausvyra. Visi šie tyrimai yra atliekami profesionaliesiems sportininkams, aktyviai sportuojantiems ar tik mėgėjams, pacientams prieš operaciją, po reabilitacijos kurso arba asmenims, jaučiantiems tam tikrus su skeleto ir raumenų veiklos sutrikimais susijusius skausmus. Tik tinkamai pasirinkus metodiką ir tiksliai atlikus tyrimus galima nuspręsti, kaip koreguoti sportavimo techniką, parinkti tinkamus pratimus ar reabilitacinį gydymą bei nustatyti jo trukmę, priimti sprendimą, ar reikalingas chirurginis gydymas. Knyga pravers tiek besidomintiems biomechanikos subtilybėmis, norintiems pagilinti ar atnaujinti savo žinias, tiek siekiantiems suvokti praktinę šios disciplinos vertę.
Vertimas, tekstas, technologijos
Ramunė Kasperė, Dainora Maumevičienė, Jurgita Mikelionienė, Jurgita Motiejūnienė, Dalia Venckienė
Dar niekada žmonės nėra tiek daug rašę, kiek dabar. Kasdien parašome milijardus el. laiškų, trumpųjų žinučių, komentarų internete, rašome tinklaraščius ir atsiliepimus, kuriose dalijamės naujausiais įvykiais, pasiekimais, mokslo laimėjimais ir idėjomis. O kur dar knygos, žurnalai ir žiniasklaida. Tam, kad būtų skatinama globali sklaida, mažinama mokslinė atskirtis, labai svarbu užtikrinti kokybišką vertimą, plėsti dalykinių tekstų vertimo apimtį ir taikyti naujausias technologijas, kurios, kaip pažymi knygos autorės, „labai paspartina vertimo procesą, tačiau kelia ir naujų iššūkių“. KTU mokslininkės – prof. dr. Ramunė Kasperė, doc. dr. Jurgita Mikelionienė, doc. dr. Dainora Maumevičienė, doktorantė Jurgita Motiejūnienė ir lektorė Dalia Venckienė – parengė išsamų vadovėlį „Vertimas, tekstas, technologijos“, kuriame supažindina skaitytojus su pamatinėmis technikos kalbos vertimo kryptimis, metodais ir kitais aktualiais profesijos aspektais. Mokslinis leidinys skirtas vertimo studijų ir kitų filologijos mokslų krypčių studentams, norintiems atnaujinti ir plėsti savo žinias apie dirbtiniu intelektu grįstą mašininį vertimą, postredagavimą ir lokalizaciją. Vadovėlyje pateikiama informacija bus naudinga ir kitų studijų krypčių studentams, besidomintiems įvairiais vertimo metodais, dalykinių tekstų vertimu, vertimo etika.