Kūno kultūra
Studijų modulio „Fizinis aktyvumas ir sveikata“ programa
Loreta Šapokienė, Aušra Janina Jansonienė, Gintaras Grigonis, Raminta Šišlienė, Darius Talačka
Studijų modulio „Fizinis aktyvumas ir sveikata“ programoje nagrinėjami pagrindiniai asmens ir visuomenės fizinį aktyvumą lemiantys veiksniai bei jų grupės, įgyjami gebėjimai, nustatantys fizinį aktyvumą, dėl fizinio aktyvumo stokos susijusias sveikatos problemas. Teoriškai ir praktiškai supažindinama su laisvalaikio fizinio aktyvumo formomis bei jų organizavimu, fizinio aktyvumo testavimu ir vertinimu.
Jėgos treniruočių programų sudarymo metodinės kryptys
Loreta Šapokienė, Gražvyda Gaigalienė, Virginija Paliušienė
Motorinės funkcijos susijusios su žmogaus psichine būkle, todėl fizinio aktyvumo terapija, harmonizuodama motorinius asmenybės įgūdžius, gerina psichologinį stovį ir elgesį. Įrodyta, kad judri, fiziškai aktyvi gyvensena, sveikatos rizikos veiksnių nebuvimas padeda išlikti fiziškai pajėgiems iki žilos senatvės. Fizinio aktyvumo, kaip vieno svarbiausių sveikos gyvensenos elementų, trūkumas yra aktuali tema visuose žmogaus gyvenimo tarpsniuose, todėl sveiko gyvenimo būdo propagavimas turėtų būti sveikatos gerinimo politikos sudėtine dalimi.
Fiziniai pratimai su kimštiniais kamuoliais griaučių raumenims stiprinti
Ernesta Karaškienė, Rasa Šulnienė, Laura Daniusevičiūtė, Remigijus Račiūnas
Knyga skirta Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams, kūno kultūros mokytojams, treneriams ir sporto klubų instruktoriams. Ja galės naudotis asmenys, norintys savarankiškai fiziškai tobulėti, gerinti gyvenimo kokybę, tobulinti kūno formas, didinti fizines galias. Taip pat šis leidinys gali būti naudojamas mokytojams ir treneriams, rengiant sportininkus įvairaus rango varžyboms.
Dziudo. Technikos pagrindai
Linas Obcarskas, Vitas Linonis, Robertas Mikalauskas, Dovydas Ivanovas
Metodinė priemonė parengta Kauno technologijos universiteto kūno kultūros ir sporto centro kūno kultūros katedroje ir yra skirta studentams, besidomintiems, pradedantiems bei norintiems užsiiminėti dziudo. Joje supažindinama su tarptautinėmis dziudo imtynių taisyklėmis, mankštos ir apšilimo pratimais, veiksmų stovint ir gulint technika, treniruočių turinio ir krūvio planavimo principais. Ši metodinė priemonė nėra išsami dziudo imtynių technikos, taktikos, fizinio ir psichologinio pasirengimo studija, tačiau tikimasi, jog ji bus naudinga tiek studentams, užsiiminėjantiems dziudo, tiek kitiems šios sporto šakos entuziastams.